• vymena vodomeru hlavicka

 •     
      

 • VÝMĚNA VODOMĚRŮ .CZ


  PRODEJ, INSTALACE A VÝMĚNY VODOMĚRŮ A MĚŘIČŮ TEPLA 
  ODEČTY A ROZÚČTOVÁNÍ SPOTŘEBY VODY A TEPLA
  U vody 1, 17000 Praha 7
  Tel.: 283 870 824, 777 652 901
   

Výměna stoupaček vodovodu a kanalizace

 

Úvodem:

     V obytných domech s více byty je páteřní rozvod vodovodu spolu s kanalizací veden svisle od suterénu až po nejvyší patro. Tomuto rozvodu se lidově říká stoupačka, což je však výstižný název pouze pro rozvod vodovodu. U kanalizace bychom měli spíše hovořit o "klesačkách" Usmívající se. Každopádně svislé rozvody vodovodu a kanalizace instalované v obytných domech v prvních dvou třetinách minulého století jsou nyní již v havarijním stavu. Stoupačky vodovodu mohou být provedeny u starších rozvodů ze zdravotně závadných olověných trubek (zde lze získat dotaci na výměnu ve výši 10 tis / bytová jednotka) nebo z trubek ocelových, které podléhají korozi. Ideálním materiálem současnosti je polypropylen třídy C (lidově plastové trubky). Starší stoupačky kanalizace bývají provedeny z litinových trubek (tyto trubky se zanášejí a podstatně se snižuje jejich průtok) nebo z osinkocementových trubek (tyto trubky se po čase samovolně rozpadají). Náhradou bývají  nejčastěji plastové trubky HT nebo kvalitnější protihlukové trubky REHAU RAUPIANO. Takže to byly důvody proč stoupačky měnit.

Výměna stoupaček vodovodu a kanalizace s námi:

     Máte-li zájem o výměnu kanalizačních nebo vodovodních stoupaček, nejrychlejší cestou je nám zavolat nebo poslat e-mail s Vaším požadavkem. Přijedeme k Vám, prohlédneme Váš dům od suterénu přes byty až na půdu (nebo střechu) a zpracujeme Vám podrobnou cenovou nabídku. Máme za sebou desítky rekonstrukcí tohoto typu v panelových, ale i v činžovních domech. Známe technickou problematiku rekonstrukcí tohoto typu a máme velmi kvalitní instalatéry, zedníky a obkladače. Umíme se pohybovat v problematice vlastnických vztahů v domech jejichž vlastníkem je SVJ nebo Bytové družstvo.

Panelový dům:

     Rekonstrukce vodovodu a kanalizace v panelových domech je oproti domům zděným podstatně jednoduší, rychlejší a levnější. Pro svislé trasy je připravena instalační šachta  potřebných rozměrů, většinou s jednou demontovatelnou stěnou. Problémem však bývají nedomyšlené rekonstrukce bytových jader, po kterých někdy zbyde do instalační šachty otvor o rozměru 15 x 30 cm, kterým svislé rozvody vodovodu nebo kanalizace prostě nevyměníte. Při výměně stoupacích rozvodů vodovodu a kanalizace v panelových domech je důležité nové potrubí vhodně zafixovat a zajistit proti svislému posuvu, instalovat dilatační prvky na vodovodních rozvodech, zajistit správné provedení ochranného pospojení kovových částí  a vhodně utěsnit prostupy podlahou. Na odbočkách stoupacích rozvodů vodovodu se osazují uzavírací ventily a vodoměry.  Za bytové vodoměry doporučujeme do bytového rozvodu osadit zpětné klapky. Výměna stoupacího potrubí v panelových domech podle výšky domu a složitosti trvá přibližně 1-2 dny v sloupci bytů umístěných nad sebou.

Zděnné domy:

     Rekonstrukce vodovodu a kanalizace ve zděných domech je ve srovnání s panelovými domy složitější,  časově náročnější, prašnější, hlučnější a v neposlední řadě dražší. Navíc u většiny zděných domů není zcela jednoduché zmapovat stávající rozvody a jednootlivá napojovací místa (odbočky ze stoupacích rozvodů k vnitřním bytovým rozvodům).

 • Vodárenský vodoměr

  Opravdu věříte, že vždy měří správně ??? Opak může být pravdou! Hodnoty +20%, + 30% i + 40% jsou reálné a poměrně časté! Řešením je kontrolní vodoměr ultrazvukové konstrukce. Jako první na trhu nabízíme instalaci kontrolních měřidel spolu s následným řešením ověření vodárenského měřidla na místě instalace ve spolupráci s ČMI.

 • Kaden S06x a Kaden iFlux - ONLINE

  Od ledna roku 2015 nabízíme vodoměry KADEN S060 a S065 s rozšířeným komunikačním módem. Kromě protokolu R-COM pro pochůzkový odečet jsou tyto vodoměry vybaveny i protokolem "Wireless M-BUS". Naše firma provozuje ve spolupráci s výrobcem vodoměrů KADEN vlastní aplikaci pro ONLINE sběr dat a následnou prezentaci naměřených hodnot přes webové rozhraní. Nový inovativní systém umí hlídat například havárie vody, protékající WC a funkci všech instalovaných vodoměrů. Problémem není ani rozúčtování vody a další služby. Pomocí technologie pro online odečet lze odečítat i nové vodoěmry Kaden iFlux, vyráběné od roku 2019.

 • Jaro 2020 - COVID-19

  Na jaře 2020 nám vstoupil do hry nečekaný hráč - COVID-19. Nebereme jej na lehkou váhu. Proto naši technici při montáži vodoměrů a dalších měřidel v bytech dodržují přísná bezpečnostní hygienická pravidla. Nošení roušky a desinfekce rukou je základem. Mimo jiné požadujeme podpis protokolu o výměně měřidla tužkou uživatele bytu. Více informací o průběhu výměny měřidel sdělíme telefonicky.

 • Souboj o přesnost

  V poslední době především díky vzrůstajícím cenám vody je stále větší poptávka po vodoměrech, které měří spotřebu vody přesněji od nižších průtoků. Máte-li zájem o přesné vodoměry, prostudujte si naší nabídku vodoměrů Kamstrup, B-Meters a Maddalena. Jistě si vyberete.

 • Online odečty vodoměrů

  Popíjíte kávu ve své kanceláři a na monitoru svého počítače sledujete online stav vodoměrů a kalorimetrů ve Vašem bytovém domě ??? To není sen, ale realita. Stále rozšiřujeme seznam kompatibilních měřidel. Navíc je nyní odečtová technologie k dispozici na bezúročné splátky nebo formou pronájmu !!!

 • Co dělat, když Váš vodoměr měří špatně ?

  Občas se stane, že máte pocit, že Váš vodoměr měří špatně. V tomto případě naleznete kompletní řešení a postup krok za krokem na našich stránkách.

 • Měření tepla

  Jistě víte, že od 1.1.2015 je v ČR povinné měření tepla v bytových objektech. A my pro Vás máme řešení. Nabízíme montáže kalorimetrů, indikátorů topných nákladů, teplotních sensorů s online přenosem dat a samozřejmě související služby. Tak se nám ozvěte, rádi zpracujeme nabídku !!!

 • Nejlepší měřidla? Určitě KAMSTRUP!!! a nyní za SUPER CENU

  Již 7 let prodáváme vodoměry, kalorimetry a teplotní sensory dánského výrobce KAMSTRUP. Za tuto dobu máme 0 (nula) reklamací a hlášených závad. Nejprodávanějšími produkty jsou vodoměry Kamstrup Multical 21 (ultrazvukový princip měření, životnost 16 let, po 5 a 10 letech jen metrologické ověření), měřiče tepla Kamstrup Multical 302 (ultrazvukový princip měření, životnost baterie 12-16 let, po 4 a 8 letech jen metrologické ověření) a teplotní sensory TEHUM pro denostupňovou metodu rozdělení topných nákladů mezi konečné spotřebitele... Napište si o cenovou nabídku!

 • Poděkování

  Chtěli bychom tímto poděkovat zákazníkům naší firmy za učiněné objednávky. Jen díky Vám jsme již několik let největším prodejcem vodoměrů KADEN v České republice a také jedním z největších prodejců měřidel dánského výrobce KAMSTRUP. Děkujeme :-).

 • Nabídka práce pro instalatéry a zedníky

  V současnosti nabízíme volná místa v oboru instalatér a zedník. U obou profesí máme požadavek na vysokou kvalitu práce a znalost oboru. Velkou výhodou je také ŘP skupiny B. Více informací Vám sdělíme při pracovním pohovoru, který si můžete domluvit na tel. 283870824 se sl. Bekovou.

 • 1
 • Počasí Praha

  Počasí Praha 1 - Slunečno.cz

 • Povinnost dálkového odečtu od 25.10.2020

  Směrnice Evropského parlamentu a Rady 2018/2002 přináší i do české republiky jednu podstatnou novinku. Počínaje 25.10.2020 musí být veškerá nově instalovaná měřidla spotřeby tepla a chladu (kalorimetry), ITN a vodoměry

 • 1

Aktuálně si web prohlíží...

Právě přítomno: 23 hostů a žádný člen