• vymena vodomeru hlavicka

 •     
      

 • VÝMĚNA VODOMĚRŮ .CZ


  PRODEJ, INSTALACE A VÝMĚNY VODOMĚRŮ A MĚŘIČŮ TEPLA 
  ODEČTY A ROZÚČTOVÁNÍ SPOTŘEBY VODY A TEPLA
  U vody 1, 17000 Praha 7
  Tel.: 283 870 824, 777 652 901
   

Filtry jemných částic - aneb čistá voda pro Váš dům

Voda bez mechanických nečistot je pro správnou funkci bytových vodoměrů nezbytná !!!

      Bytové vodoměry instalujeme a měníme již přes 20 let. Používáme vodoměry různých značek a parametrů. Přesto veškeré vodoměry mechanické konstrukce s oběžným kolem mají jedno společné: pro svou funkci vyžadují čistou vodu. Jakmile se dostane například kovová špona mezi oběžné kolo a stěnu vodoměru, vodoměr se zastaví dočasně nebo i trvale. Tato vada není záruční vadou. Statisticky tvoří 95 % hlášených závad vodoměru právě "stojící vodoměr". A ještě jedna informace: obecně lze tvrdit, že čím přesnější vodoměr, tím větší nároky má na čistou vodu...

    Pro správnou funkci vodoměrů je také důležitá kvalita (čistota) měřené vody. Z praxe již víme, že mechanické nečistoty a kaly obsažené ve větším množství v měřené vodě dokážou bytové vodoměry zbrzdit nebo dokonce zastavit dočasně nebo trvale (pozor, toto není vada na kterou je poskytována záruka). Původ mechanických nečistot může být různý, ale v domech s provedenou rekonstrukcí vodovodu tyto nečistoty pocházejí prakticky pouze ze zdrojů umístěných mimo dům. Typickým příkladem je velké znečištění potrubí po havárii vodovodu pod silnicí atp.. Po opravě vodovodu se do řádu dostane většinou velké množství nečistot. Ale i bez havárie voda přiváděná do bytových domů obsahuje velké množství mechanických nečistot, které je přímo závislé na kvalitě distribučních rozvodů a také na stáří úpravny vody.

     Vodoměrné soustavy na vstupu do domu jsou osazeny filtry hrubých částic, které zachytí nečistoty o průměru větším než cca 2,5 mm. Podobné filtry bývají i na vstupu bytových vodoměrů. Bohužel v případě vniknutí velkého množství menších nečistot do vodovodního rozvodu jsou tyto filtry téměř neúčinné.

     Z výše uvedených důvodů doporučujeme vlastníkům objektů s instalovanými bytovými vodoměry osadit za vodoměrnou soustavu a na přívod TUV do objektu "filtry jemných částic". Tyto filtry zachytí mnohonásobně menší částečky než standardně osazované filtry hrubých nečistot. Kromě ochrany vodoměrů tyto "filtry jemných částic" aktivně brání vzniku škod na pračkách, myčkách, vodovodních bateriích a napouštěcích mechanismech WC.

     Cena za osazení filtrů jemných částic je přímo závislá na druhu instalace v konkrétním objektů a na průtoku měřené vody. Proto na každou konkrétní akci zpracováváme individuální cenovou nabídku. Jsme schopni dodat standardní "obslužné" filtry jemných částic (je vyžadována pravidelná kontrola a čištění cca po třech měsících) a automatické proplachovací stanice, které samy načasují proplach filtrů a volitelně i dle tlakových poměrů vyhodnotí znečištění síta filtru a samy jej vyčistí.

    Předpokládáná životnost filtru jemných částic je cca 25 - 30 let od data montáže. Veškeré součásti filtru lze dokoupit jako náhradní díly prostřednictvím naší firmy.

    Počet instalací do 6/2015 ... více než 500

    Reklamovanost ... méně než 0,5 % !!!


 

resized f76sge1 600

 

 


 

Ke stažení:

 

Filtr jemných částic Honeywell F76S

Automatická proplachovací stanice Honeywell Z11S

Diferenční regulátor tlaku Honeywell DDS76 

 Tip pro Vás:

 

     Máte-li omezený rozpočet, lze instalovat filtr jemných částic samostatně a proplach provádět pravidelně ručně (na spodní části filtru je výtok, zeleným kolečkem se ovládá výpusť - po otevření se filtr propláchne - spotřeba je cca 20 - 30 litrů dle znečištění).

     Dodatečně lze kdykoliv připojit automatickou proplachovou jednotku Z11S (nasadí se místo zeleného kolečka na filtr - jednotka ovládá uzávěr pro vypouštění nečistot). Při montáži automatické jednotky je vždy nutné instalovat přívod proudu (230 V, jištění 2A) a napojit filtr na kanalizaci. Veškeré uvedené práce samozřejmě provádíme.

 


 

.

 

 • Vodárenský vodoměr

  Opravdu věříte, že vždy měří správně ??? Opak může být pravdou! Hodnoty +20%, + 30% i + 40% jsou reálné a poměrně časté! Řešením je kontrolní vodoměr ultrazvukové konstrukce. Jako první na trhu nabízíme instalaci kontrolních měřidel spolu s následným řešením ověření vodárenského měřidla na místě instalace ve spolupráci s ČMI.

 • Kaden S06x a Kaden iFlux - ONLINE

  Od ledna roku 2015 nabízíme vodoměry KADEN S060 a S065 s rozšířeným komunikačním módem. Kromě protokolu R-COM pro pochůzkový odečet jsou tyto vodoměry vybaveny i protokolem "Wireless M-BUS". Naše firma provozuje ve spolupráci s výrobcem vodoměrů KADEN vlastní aplikaci pro ONLINE sběr dat a následnou prezentaci naměřených hodnot přes webové rozhraní. Nový inovativní systém umí hlídat například havárie vody, protékající WC a funkci všech instalovaných vodoměrů. Problémem není ani rozúčtování vody a další služby. Pomocí technologie pro online odečet lze odečítat i nové vodoěmry Kaden iFlux, vyráběné od roku 2019.

 • Jaro 2020 - COVID-19

  Na jaře 2020 nám vstoupil do hry nečekaný hráč - COVID-19. Nebereme jej na lehkou váhu. Proto naši technici při montáži vodoměrů a dalších měřidel v bytech dodržují přísná bezpečnostní hygienická pravidla. Nošení roušky a desinfekce rukou je základem. Mimo jiné požadujeme podpis protokolu o výměně měřidla tužkou uživatele bytu. Více informací o průběhu výměny měřidel sdělíme telefonicky.

 • Souboj o přesnost

  V poslední době především díky vzrůstajícím cenám vody je stále větší poptávka po vodoměrech, které měří spotřebu vody přesněji od nižších průtoků. Máte-li zájem o přesné vodoměry, prostudujte si naší nabídku vodoměrů Kamstrup, B-Meters a Maddalena. Jistě si vyberete.

 • Online odečty vodoměrů

  Popíjíte kávu ve své kanceláři a na monitoru svého počítače sledujete online stav vodoměrů a kalorimetrů ve Vašem bytovém domě ??? To není sen, ale realita. Stále rozšiřujeme seznam kompatibilních měřidel. Navíc je nyní odečtová technologie k dispozici na bezúročné splátky nebo formou pronájmu !!!

 • Co dělat, když Váš vodoměr měří špatně ?

  Občas se stane, že máte pocit, že Váš vodoměr měří špatně. V tomto případě naleznete kompletní řešení a postup krok za krokem na našich stránkách.

 • Měření tepla

  Jistě víte, že od 1.1.2015 je v ČR povinné měření tepla v bytových objektech. A my pro Vás máme řešení. Nabízíme montáže kalorimetrů, indikátorů topných nákladů, teplotních sensorů s online přenosem dat a samozřejmě související služby. Tak se nám ozvěte, rádi zpracujeme nabídku !!!

 • Nejlepší měřidla? Určitě KAMSTRUP!!! a nyní za SUPER CENU

  Již 7 let prodáváme vodoměry, kalorimetry a teplotní sensory dánského výrobce KAMSTRUP. Za tuto dobu máme 0 (nula) reklamací a hlášených závad. Nejprodávanějšími produkty jsou vodoměry Kamstrup Multical 21 (ultrazvukový princip měření, životnost 16 let, po 5 a 10 letech jen metrologické ověření), měřiče tepla Kamstrup Multical 302 (ultrazvukový princip měření, životnost baterie 12-16 let, po 4 a 8 letech jen metrologické ověření) a teplotní sensory TEHUM pro denostupňovou metodu rozdělení topných nákladů mezi konečné spotřebitele... Napište si o cenovou nabídku!

 • Poděkování

  Chtěli bychom tímto poděkovat zákazníkům naší firmy za učiněné objednávky. Jen díky Vám jsme již několik let největším prodejcem vodoměrů KADEN v České republice a také jedním z největších prodejců měřidel dánského výrobce KAMSTRUP. Děkujeme :-).

 • Nabídka práce pro instalatéry a zedníky

  V současnosti nabízíme volná místa v oboru instalatér a zedník. U obou profesí máme požadavek na vysokou kvalitu práce a znalost oboru. Velkou výhodou je také ŘP skupiny B. Více informací Vám sdělíme při pracovním pohovoru, který si můžete domluvit na tel. 283870824 se sl. Bekovou.

 • 1
 • Počasí Praha

  Počasí Praha 1 - Slunečno.cz

 • Povinnost dálkového odečtu od 25.10.2020

  Směrnice Evropského parlamentu a Rady 2018/2002 přináší i do české republiky jednu podstatnou novinku. Počínaje 25.10.2020 musí být veškerá nově instalovaná měřidla spotřeby tepla a chladu (kalorimetry), ITN a vodoměry

 • 1

Aktuálně si web prohlíží...

Právě přítomno: 61 hostů a žádný člen