• vymena vodomeru hlavicka

 •     
      

 • VÝMĚNA VODOMĚRŮ .CZ


  PRODEJ, INSTALACE A VÝMĚNY VODOMĚRŮ A MĚŘIČŮ TEPLA 
  ODEČTY A ROZÚČTOVÁNÍ SPOTŘEBY VODY A TEPLA
  U vody 1, 17000 Praha 7
  Tel.: 283 870 824, 777 652 901
   

Koupelny - realizace a rekonstrukce

Úvodem:

      Koupelna je místem, které navštívíme několikrát denně a které by na nás mělo působit pozitivním dojmem. Vzhled a vybavení koupelny je v současné době individuální záležitostí každého z nás. Relaxaci, ale i rutiní hygienu si v příjemném prostředí moderní koupelny užijete mnohem více. Proto je vhodné při výstavbě nebo rekonstrukci koupelny vše dokonale naplánovat a vybrat vhodné doplňky.

     Rádi Vám nabídneme naše služby a to v rozsahu od návrhu architektonického řešení přes výběr zařizovacích prvků až po vlastní realizaci na klíč. Koupelny rekonstruujeme a stavíme již dvacet let a rádi se podělíme o získané zkušenosti. V následujícím článku možná najdete inspiraci právě pro Vaši koupelnu...

Nové koupelny:

     Při realizaci nové koupelny například při výstavbě rodinného domu je vhodné již ve fázi projektu pro koupelnu vyčlenit dostatek místa. Znašeho pohledu je ideální prostor pro novou koupelnu 12 a více m2. Důležité je zvážit, zda je nezbytné, aby v koupelně byla instalována pračka spolu se sušičkou, nebo zda je možné pro tyto dva pomocníky každé domácnosti najít místo jinde (například vytvořit malou prádelnu). Dále musíte rozhodnout, zda v koupelně bude instalováno WC, případně bidet. I v případě, že se rozhodnete WC a bidet do prostoru koupelny začlenit, doporučujeme mít ještě malé WC s umyvadlem samostatně v záloze. Dalším rozhodnutím je výběr vany a případně i sprchového koutu. Vybrat musíte i umyvadlo a také je nutné zvážit, zda je potřeba jedno nebo spíše dvě. Pro děti jsou k dispozici u umyvadélka menší, která se instalují do malé, dětem odpovídající výšce. V koupelně by měl být dostatek světla, doporučujeme tedy instalovat rozměrnější okna (u koupelen v podkroví dostatek oken střešních). A nakonec ještě výběr obkladu stěn a podlah. Klasikou jsou keramické obklady, ale jsou používány i obklady skleněné různé druhy cementových stěrek. Zapomenout nesmíme ani na topení vhodné dimenze, nejlépe doplněné o topení podlahové. Nezbytným vybavením koupelny je i rozměrnější zrcadlo nad umyvadlem a vhodné osvětlení. Chybět nesmí ani drobné doplňky (držáky ručníků, mýdla, sklenky pro kartáčky na zuby atp.).

Rekonstrukce koupelen:

     Při rekonstrukci koupelen máme většinou fixně stanoven rozměr a tvar koupelny. Musíme tedy vytěžit maximum z prostoru, který máme k dispozici. Vhodným výběrem zařizovacích prvků a jejich promyšleným rozmístěním lze většinou ze staré, nevzhledné a nepraktické koupelny vytvořit koupelnu, do které se budete rádi vracet. Vždy je vhodné nejdříve navrhnout několik variant prostorového řešení koupelny po rekonstrukci a z těchto variant vylučovací metodou vybrat uspořádání, které Vám bude nejvíce vyhovovat.


Jak vybrat vhodné vybavení a doplňky koupelny ?

WC

     Je-li v koupelně integrována WC mísa, jednoznačně doporučujeme instalovat do zdi vestavěnou nádržku (například Geberit) a vybrat vzhledově zajímavou WC mísu. Oproti klasickým WC kombi nebo WC s horní nádržkou pořídíte moderní estetický výrobek, který navíc sníží pracnost úklidu koupelny.

BIDET

     Máte-li v koupelně dostatek prostoru, doporučujeme spolu s vestavným WC instalovat i vestavný bidet. Velmi rychle si na bidet zvyknete ...

VANA

     Výběr vany záleží na velikosti koupelny a na Vašem vkusu. Kromě klasických van lze pořídit vany rohové různých tvarů a rozměrů a vany volně stojící v prostoru. Vany jsou nabízeny v provedení smaltovaný kov, plast, keramika a umělý mramor. My doporučujeme plastové vany s polyuretanovou izolační vrstvou. Voda pak vydrží dlouho teplá. Na přání lze do většiny van doplnit hydromasážní systémy. Je však potřeba počítat s náročnější údržbou.

SPRCHOVÝ KOUT

    Velký výběr je i v segmentu sprchových koutů. Sprchové vaničky různých tvarů se provádějí kovové smaltované, keramické a plastové. Provedení je zapuštěné nebo povrchové. Na základě letitých zkušeností doporučujeme výběr keramické protiskluzové zapuštěné vaničky rozměru minimálně 90 cm.

     Zástěny sprchových koutů jsou prováděny z plastu nebo skla. Kvalitnější výrobky disponují povrchovou úpravou, která snižuje ulpívání minerálních látek. Proto doporučujeme kvalitní zástěny z tvrzeného skla s aplikovanou povrchovou úpravou.

UMYVADLO

     Při výběru umyvadla je potřebné udělat několik rozhodnutí. Tou první volbou je počet umyvadel. Ve větších koupelnách se většinou osazují umyvadla dvě. Pak je třeba zvolit mezi solitérním umyvadlem nebo umyvadlovou skříňkou. Vzhledem k obrovskému počtu typů umyvadel a umyvadlových skříněk není volba typu umyvadla jednoduchou záležitostí. Zde záleží na osobitém vkusu a požadované míře praktičnosti.

VODOVODNÍ BATERIE

     Při výběru vodovodní baterie doporučujeme zvolit značkové kvalitní výrobky renomovaných značek. Všeobecně bývají kvakitnější, mají větší průtok vody a především jsou méně hlučné. Vodovodní baterie se vyrábějí v provedení klasickém povrchovém a také v provedení podomítkovém. Výběr provedení záleží na celkovém uspořádání koupelny a na vybraných typech zařizovacích prvků.

TOPENÍ

     V koupelnách jsou obecně požadavky na výslednou teplotu vyšší než v ostatních obytných místnostech. Důvod je jednoduchý. Když vystoupíte z horké vany, byla by Vám v místnosti temperované na 21 - 22 stupňů Celsia chladno. Standardně se do koupelny osazují topnými "žebříky". Jde o designová tělesa, která umožňují zavěšení vlhkých ručníků, županů atp.. Doporučujeme osadit toto těleso co největší a jeho výkon cca o 30 % předimenzovat od vypočtené hodnoty vycházející z projektové dokumentace.

     Vhodným doplňkem radiátoru v koupelně je i podlahové topení. Nejen, že teplo od podlahy je obzvláště v koupelně velmi příjemné, ale má i praktické důsledky. Když při sprchování nastříkáte vodu kolem vany nebo se po podlaze projdete mokrou nohou, nemusíte nic řešit. Veškerá voda na podlaze za chvíli uschne. Vyhřívat lze například i podlaha pod keramickou sprchovou vaničkou. Stejně jako jde realizovat vyhřívání podlah, lze řešit i o trochu komplikovaněji vyhřívání stěn koupelny. Tímto způsobem lze například vyhřívat stěny v místě osazení sprchového koutu. Podlahové topení může být teplovodní nebo elektrické. Máte-li však teplovodní rozvod topení v bytě nebo domě, jednoznačně se elektrické vytápění ekonomicky nevyplatí.

INSTALACE VODOVODU A KANALIZACE

     Instalace rozvodů vodovodu a kanalizace jsou realizovány na samém počátku výstavby nebo rekonstrukce koupelny. Již v tuto chvíli však musíme znát veškeré typy zařizovacích prvků (vany, sprchové kouty, umyvadla, vodovodní baterie atp.). Instalace se musí provést tak, aby vývody vodovodu a kanalizace přesně odpovídaly technickým požadavkům na instalaci jednotlivých zařizovacích prvků.

OBKLADY A DLAŽBY

     Obklady stěn a podlah mohou být zhotoveny z různých materiálů. Nejčastěji se používá keramický obklad, ale na trhu jsou i obklady skleněné, obklady z přírodního kamene, různé typy cementových stěrek atp. Každopádně po výběru obkladového materiálu je nutné ještě před provedením instalací dokonale rozvrhnout a naplánovat způsob provedení obkladu stěn a podlah koupelny a vyhotovit takzvaný "spárořez", který je podkladem pro práci obkladačů. Jde o detailní rozkreslení uložení jednotlivých dlaždic na stěnu a definici šíře spár mezi jednotlivými obkladovými prvky. Ulložení obkladu musí být v souladu s instalovanými zařizovacími prvky, vodovodními bateriemi, zásuvkami atp.. Nic nevypadá v koupelně hůře než nekvalitně a nevhodně položený obklad v kontrastu s osazením zařizovacích prvků.

ELEKTROINSTALACE

     Na rozvody elektroinstace v koupelnách je kladen velký důraz. Proto pro rozvody v koupelnách platí speciální norma. Jde především o bezpečnost v mokrém a vlhkém prostředí. Jsou jasně dané minimální vzdálenosti zásuvek, vypínačů a svítidel od vany, sprchového koutu a umyvadel. Tyto vzdálenosti je nutné dodržet. Veškeré elektrorozvody v koupelnách dále musí být zapojeny přes proudový chránič. Toto zařízení bezpečně odpojí elektrický proud při nebezpečném kontaktu.


Realizace koupelen s námi od A do Z:

     Naše firma se zabývá výstavbou a rekonstrukcemi koupelen již dvacet let a za tu dobu máme již mnoho spokojených zákazníků. Ke každému klientovi máme individuální přístup a snažíme se splnit veškerá přání. Naši řemeslníci se na stavbě chovají vždy ohleduplně a snaží se minimalizovat negativní dopad stavby na okolí (to platí především u rekonstrukcí koupelen již zabydlených domů a bytů).

     Máte-li zájem a výstavbu nebo rekonstrukci koupelny, stačí pouze zavolat na některý z našich telefonů nebo poslat Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Náš technik si s Vámi domluví schůzku, zaměří prostor vaší koupelny a při pohovoru zjistí Vaše priority a požadavky na koupelnu. Na základě tohoto pohovoru zdarma zhotovíme cenovou nabídku na výstavbu či rekonstrukci koupelny. V této cenové nabídce je uveden samostatně a podrobně materiál a montážní práce. U některých materiálů (obklady, dlažby) a zařizovacích prvků (WC, bidet, vana, sprchový kout, vodovodní baterie atp.) jsou uvedeny ceny obecné, odpovídající vybrané cenové hladině výrobků. Kalkulace v tomto rozsahu se aktualizuje na základě vybraného materiálu zákazníkem. 

     V případě, že se rozhodnete pro realizaci Vaší koupelny s námi, připravíme smlouvu o dílo a po jejím podpisu se v domluveném termínu pustíme do práce. Součástí smlouvy o dílo je i rozpis prací a časový harmonogram.


Trochu inspirace, aneb výsledky naší práce:

       

 

  

 • Vodárenský vodoměr

  Opravdu věříte, že vždy měří správně ??? Opak může být pravdou! Hodnoty +20%, + 30% i + 40% jsou reálné a poměrně časté! Řešením je kontrolní vodoměr ultrazvukové konstrukce. Jako první na trhu nabízíme instalaci kontrolních měřidel spolu s následným řešením ověření vodárenského měřidla na místě instalace ve spolupráci s ČMI.

 • Kaden S06x a Kaden iFlux - ONLINE

  Od ledna roku 2015 nabízíme vodoměry KADEN S060 a S065 s rozšířeným komunikačním módem. Kromě protokolu R-COM pro pochůzkový odečet jsou tyto vodoměry vybaveny i protokolem "Wireless M-BUS". Naše firma provozuje ve spolupráci s výrobcem vodoměrů KADEN vlastní aplikaci pro ONLINE sběr dat a následnou prezentaci naměřených hodnot přes webové rozhraní. Nový inovativní systém umí hlídat například havárie vody, protékající WC a funkci všech instalovaných vodoměrů. Problémem není ani rozúčtování vody a další služby. Pomocí technologie pro online odečet lze odečítat i nové vodoěmry Kaden iFlux, vyráběné od roku 2019.

 • Jaro 2020 - COVID-19

  Na jaře 2020 nám vstoupil do hry nečekaný hráč - COVID-19. Nebereme jej na lehkou váhu. Proto naši technici při montáži vodoměrů a dalších měřidel v bytech dodržují přísná bezpečnostní hygienická pravidla. Nošení roušky a desinfekce rukou je základem. Mimo jiné požadujeme podpis protokolu o výměně měřidla tužkou uživatele bytu. Více informací o průběhu výměny měřidel sdělíme telefonicky.

 • Souboj o přesnost

  V poslední době především díky vzrůstajícím cenám vody je stále větší poptávka po vodoměrech, které měří spotřebu vody přesněji od nižších průtoků. Máte-li zájem o přesné vodoměry, prostudujte si naší nabídku vodoměrů Kamstrup, B-Meters a Maddalena. Jistě si vyberete.

 • Online odečty vodoměrů

  Popíjíte kávu ve své kanceláři a na monitoru svého počítače sledujete online stav vodoměrů a kalorimetrů ve Vašem bytovém domě ??? To není sen, ale realita. Stále rozšiřujeme seznam kompatibilních měřidel. Navíc je nyní odečtová technologie k dispozici na bezúročné splátky nebo formou pronájmu !!!

 • Co dělat, když Váš vodoměr měří špatně ?

  Občas se stane, že máte pocit, že Váš vodoměr měří špatně. V tomto případě naleznete kompletní řešení a postup krok za krokem na našich stránkách.

 • Měření tepla

  Jistě víte, že od 1.1.2015 je v ČR povinné měření tepla v bytových objektech. A my pro Vás máme řešení. Nabízíme montáže kalorimetrů, indikátorů topných nákladů, teplotních sensorů s online přenosem dat a samozřejmě související služby. Tak se nám ozvěte, rádi zpracujeme nabídku !!!

 • Nejlepší měřidla? Určitě KAMSTRUP!!! a nyní za SUPER CENU

  Již 7 let prodáváme vodoměry, kalorimetry a teplotní sensory dánského výrobce KAMSTRUP. Za tuto dobu máme 0 (nula) reklamací a hlášených závad. Nejprodávanějšími produkty jsou vodoměry Kamstrup Multical 21 (ultrazvukový princip měření, životnost 16 let, po 5 a 10 letech jen metrologické ověření), měřiče tepla Kamstrup Multical 302 (ultrazvukový princip měření, životnost baterie 12-16 let, po 4 a 8 letech jen metrologické ověření) a teplotní sensory TEHUM pro denostupňovou metodu rozdělení topných nákladů mezi konečné spotřebitele... Napište si o cenovou nabídku!

 • Poděkování

  Chtěli bychom tímto poděkovat zákazníkům naší firmy za učiněné objednávky. Jen díky Vám jsme již několik let největším prodejcem vodoměrů KADEN v České republice a také jedním z největších prodejců měřidel dánského výrobce KAMSTRUP. Děkujeme :-).

 • Nabídka práce pro instalatéry a zedníky

  V současnosti nabízíme volná místa v oboru instalatér a zedník. U obou profesí máme požadavek na vysokou kvalitu práce a znalost oboru. Velkou výhodou je také ŘP skupiny B. Více informací Vám sdělíme při pracovním pohovoru, který si můžete domluvit na tel. 283870824 se sl. Bekovou.

 • 1
 • Počasí Praha

  Počasí Praha 1 - Slunečno.cz

 • Povinnost dálkového odečtu od 25.10.2020

  Směrnice Evropského parlamentu a Rady 2018/2002 přináší i do české republiky jednu podstatnou novinku. Počínaje 25.10.2020 musí být veškerá nově instalovaná měřidla spotřeby tepla a chladu (kalorimetry), ITN a vodoměry

 • 1

Aktuálně si web prohlíží...

Právě přítomno: 57 hostů a žádný člen