• vymena vodomeru hlavicka

 •     
      

 • VÝMĚNA VODOMĚRŮ .CZ


  PRODEJ, INSTALACE A VÝMĚNY VODOMĚRŮ A MĚŘIČŮ TEPLA 
  ODEČTY A ROZÚČTOVÁNÍ SPOTŘEBY VODY A TEPLA
  U vody 1, 17000 Praha 7
  Tel.: 283 870 824, 777 652 901
   

Odečty a rozúčtování (spotřeby vody a tepla)

     Naše společnost se již více jak 20 let profesionálně zabývá realizací odečtů náměrů z měřidel a také následným rozúčtováním nákladů na teplo a vodu konečným spotřebitelům. V následujícím textu se dozvíte, které služby nabízíme a jak jejich realizace probíhá.

 

ODEČTY MĚŘIDEL

     Z oblasti odečtů měřidel poskytujeme tyto služby:

 1. Odečty měřidel bez dálkové komunikace
 2. Odečty měřidel s dálkovým odečtem (Kaden, Kamstrup, Maddalena, B-Meters, Siemens, Metra, Apator, Enbra, systém WACO a některých dalších měřidel)
 3. Online odečty měřidel s komunikačním rozhraním: M-Bus, Wireless M-Bus, SigFox, LoRaWAN, WACO) 

     Odečtená data z měřidel s dálkovým odečtem předáváme buď v originálním datovém souboru nebo exportované do souboru .xls, .csv nebo .dbf. Náměry měřidel vizuálně odečtených předáváme naskenované v .pdf ve formě ručně vyplněného protokolu o odečtu. Zapříplatek lze zasílat přepsané hodnoty ve formátech .xls, .csv nebo .dbf. 

     Pro komfortní přístup k odečteným náměrům měřidel provozujeme i webovou aplikaci Měřeníonline.cz. Zde lze v jedoduchém a přívětivém rozhraní zobrazovat náměry automaticky odečtených měřidel, ale lze zobrazovat i náměry pořízené pochůzkovým či vizuálním odečtem (tyto náměry se do systému importují).

 

ZAPŮJČENÍ ČTEČEK PRO POCHŮZKOVÝ ODEČET

     Pro naše klienty nabízíme i službu zapůjčení USB čteček pro realizaci pochůzkového odečtu. Tuto službu lze využít pro čtečky, ke kterým je dodáván volně šiřitelný odečtový software. V tuto chvíli lze v naší provozovně zapůjčit čtečky:

 1. Kaden Z810 (umožňuje odečet vodoměrů Kaden Z810, Kaden i-Flux, ITN Kaden C10)
 2. Kamstrup USB Reader (umožňuje odečet všech měřidel Kamstrup s rozhraním Wireless M-Bus C1)

 

ROZÚČTOVÁNÍ SPOTŘEBY VODY A TEPLA

     Další často využívanou službou naší společnosti je rozúčtování spotřeby vody a tepla (případně ostatních komodit a služeb) mezi koncové spotřebitele. Rozúčtování spotřeby vody a tepla je proces, který má svá jasná pravidla. Velmi důležitá je důslednost při zajištění podkladů, na základě kterých se nastavují parametry pro rozúčtování. A zde se ani sebelepší rozúčtovatel neobejde bez spolupráce se zákazníkem. Naším neměnným cílem je přesné, srozumitelné, jasně zdokladovatelné, transparentní a věcně správné rozúčtování nákladů.

     Naši zákazníci mají přístup k parametrům jednotlivých jednotek (výpočty započitatelné plochy pro ÚT a podlahové plochy pro TV), k informacím o měřidlech (výrobní čísla, stavy, konec platnosti ověření) a k rozúčtování (celkové sestavy rozúčtování a karty rozúčtování pro jednotlivé byty) přes uživatelsky přívětivou webovou aplikaci. Kdykoliv tak může třeba předseda SVJ například vytisknout kartu s parametry pro rozúčtování uživateli konkrétní jednotky.

     Zájemcům o realizaci rozúčtování u naší společnosti zcela nezávazně zpracujeme cenovou nabídku na realizaci rozúčtovacích služeb. Obvykle má cenová nabídka dvě části. Tou první částí jsou vstupní náklady (nastavení rozúčtovacích parametrů pro jednotlivé jednotky, výpočet započitatelných a podlahových ploch, stanovení koeficientů u ITN atp.). V druhé části je pak nabídka na realizaci vlastního rozúčtování. V případě uzavření Smlouvy na rozúčtování na delší dobu výrazně ponižujeme nebo vůbec neúčtujeme vstupní náklady.

     Potřebné podklady pro rozúčtování SV, TV a ÚT podle měřidel jsou:

 1. Prohlášení vlastníka (u SVJ) nebo evidenční karty bytů (u BD a soukromých vlastníků), důležité je, aby tento doklad obsahoval seznam místností v rámci jednotky a výměru jednotlivých místností ... nutné pro rozúčtování TV a ÚT
 2. Půdorysné okótované plány domu s vyznačením jednotek, řez objektu ... nutné pro rozúčtování TV a ÚT
 3. Jména a Příjmení uživatelů jednotek s vazbou na jednotky, případně variabilní symboly uživatelů jednotek (jsou-li tyto variabilní symboly přižazeny)
 4. Čísla bytových a nebytových jednotek, případně variabilní symboly, které se používají při evidenci
 5. Informace o základním rozúčtování tepla (schválený poměr základní / spotřební složka, metodika rozúčtování - je-li schválena, polohové koeficienty u kalorimetrů - jsou-li stanoveny atp.) ... nutné pro rozúčtování ÚT

     

 

 

 • Vodárenský vodoměr

  Opravdu věříte, že vždy měří správně ??? Opak může být pravdou! Hodnoty +20%, + 30% i + 40% jsou reálné a poměrně časté! Řešením je kontrolní vodoměr ultrazvukové konstrukce. Jako první na trhu nabízíme instalaci kontrolních měřidel spolu s následným řešením ověření vodárenského měřidla na místě instalace ve spolupráci s ČMI.

 • Kaden S06x a Kaden iFlux - ONLINE

  Od ledna roku 2015 nabízíme vodoměry KADEN S060 a S065 s rozšířeným komunikačním módem. Kromě protokolu R-COM pro pochůzkový odečet jsou tyto vodoměry vybaveny i protokolem "Wireless M-BUS". Naše firma provozuje ve spolupráci s výrobcem vodoměrů KADEN vlastní aplikaci pro ONLINE sběr dat a následnou prezentaci naměřených hodnot přes webové rozhraní. Nový inovativní systém umí hlídat například havárie vody, protékající WC a funkci všech instalovaných vodoměrů. Problémem není ani rozúčtování vody a další služby. Pomocí technologie pro online odečet lze odečítat i nové vodoěmry Kaden iFlux, vyráběné od roku 2019.

 • Jaro 2020 - COVID-19

  Na jaře 2020 nám vstoupil do hry nečekaný hráč - COVID-19. Nebereme jej na lehkou váhu. Proto naši technici při montáži vodoměrů a dalších měřidel v bytech dodržují přísná bezpečnostní hygienická pravidla. Nošení roušky a desinfekce rukou je základem. Mimo jiné požadujeme podpis protokolu o výměně měřidla tužkou uživatele bytu. Více informací o průběhu výměny měřidel sdělíme telefonicky.

 • Souboj o přesnost

  V poslední době především díky vzrůstajícím cenám vody je stále větší poptávka po vodoměrech, které měří spotřebu vody přesněji od nižších průtoků. Máte-li zájem o přesné vodoměry, prostudujte si naší nabídku vodoměrů Kamstrup, B-Meters a Maddalena. Jistě si vyberete.

 • Online odečty vodoměrů

  Popíjíte kávu ve své kanceláři a na monitoru svého počítače sledujete online stav vodoměrů a kalorimetrů ve Vašem bytovém domě ??? To není sen, ale realita. Stále rozšiřujeme seznam kompatibilních měřidel. Navíc je nyní odečtová technologie k dispozici na bezúročné splátky nebo formou pronájmu !!!

 • Co dělat, když Váš vodoměr měří špatně ?

  Občas se stane, že máte pocit, že Váš vodoměr měří špatně. V tomto případě naleznete kompletní řešení a postup krok za krokem na našich stránkách.

 • Měření tepla

  Jistě víte, že od 1.1.2015 je v ČR povinné měření tepla v bytových objektech. A my pro Vás máme řešení. Nabízíme montáže kalorimetrů, indikátorů topných nákladů, teplotních sensorů s online přenosem dat a samozřejmě související služby. Tak se nám ozvěte, rádi zpracujeme nabídku !!!

 • Nejlepší měřidla? Určitě KAMSTRUP!!! a nyní za SUPER CENU

  Již 7 let prodáváme vodoměry, kalorimetry a teplotní sensory dánského výrobce KAMSTRUP. Za tuto dobu máme 0 (nula) reklamací a hlášených závad. Nejprodávanějšími produkty jsou vodoměry Kamstrup Multical 21 (ultrazvukový princip měření, životnost 16 let, po 5 a 10 letech jen metrologické ověření), měřiče tepla Kamstrup Multical 302 (ultrazvukový princip měření, životnost baterie 12-16 let, po 4 a 8 letech jen metrologické ověření) a teplotní sensory TEHUM pro denostupňovou metodu rozdělení topných nákladů mezi konečné spotřebitele... Napište si o cenovou nabídku!

 • Poděkování

  Chtěli bychom tímto poděkovat zákazníkům naší firmy za učiněné objednávky. Jen díky Vám jsme již několik let největším prodejcem vodoměrů KADEN v České republice a také jedním z největších prodejců měřidel dánského výrobce KAMSTRUP. Děkujeme :-).

 • Nabídka práce pro instalatéry a zedníky

  V současnosti nabízíme volná místa v oboru instalatér a zedník. U obou profesí máme požadavek na vysokou kvalitu práce a znalost oboru. Velkou výhodou je také ŘP skupiny B. Více informací Vám sdělíme při pracovním pohovoru, který si můžete domluvit na tel. 283870824 se sl. Bekovou.

 • 1
 • Počasí Praha

  Počasí Praha 1 - Slunečno.cz

 • Povinnost dálkového odečtu od 25.10.2020

  Směrnice Evropského parlamentu a Rady 2018/2002 přináší i do české republiky jednu podstatnou novinku. Počínaje 25.10.2020 musí být veškerá nově instalovaná měřidla spotřeby tepla a chladu (kalorimetry), ITN a vodoměry

 • 1

Aktuálně si web prohlíží...

Právě přítomno: 15 hostů a žádný člen