• vymena vodomeru hlavicka

 •     
      

 • VÝMĚNA VODOMĚRŮ .CZ


  PRODEJ, INSTALACE A VÝMĚNY VODOMĚRŮ A MĚŘIČŮ TEPLA 
  ODEČTY A ROZÚČTOVÁNÍ SPOTŘEBY VODY A TEPLA
  U vody 1, 17000 Praha 7
  Tel.: 283 870 824, 777 652 901
   

Měření tepla

Na úvod trochu legislativy:

     Měření tepla je povinné od 1.1.2015 ve všech bytových domech, kde je teplo z jednoho nebo více zdrojů distribuováno do jednotlivých bytů nebo nebytových prostor a následně je spotřeba tepla rozúčtována mezi jednotlivé uživatele bytů. Do konce roku 2014 bylo možné náklady na teplo rozúčtovávat jen podle podlahové plochy bytů nebo nebytových prostor. Tato metoda od počátku roku 2015 již není možná.

     Z výše uvedeného důvodu je nezbytné do vytápěných prostor bytových objektů instalovat měřiče tepla. Měření tepla však není zcela jednoduchá záležitost a při výběru měřiče tepla je nutné zvážit technické specifika konkrétního objektu a ekonomické náklady na pořízení systému měření tepla a jeho následný provoz. Při rozhodování o způsobu měření tepla je nezbytné respektovat vyhlášku 237/2014 Sb. platnou od 7.11.2014, která definuje typy použitelných měřidel v konkrétním typu objektu.

     Vyhláška 237/2014 Sb. definuje rozdělení objektů podle způsobu distribuce tepla. Jde o počet vstupů a výstupů potrubí de jednotlivých bytových jednotek. Do jedné kategorie se zařazují objekty s byty a nebytovými prostory, kde je vždy do jedné jednotky přiveden jeden vstup a výstup tepla. Do druhé kategorie jsou zařazeny objekty s byty a nebytovými prostory, kde rozvod tepla vstupuje a vystupuje z jednotky na více  místech.

KATEGORIE 1 - objekty s jedním vstupem topení do jednotky

     Do této kategorie lze zařadit především novostavby, ve kterých je provedena příprava pro instalaci kalorimetru.  Rozvod topení do bytové jednotky je proveden tak, že z jednoho instalačního místa vstupuje v jednom místě topení do jednotky ze společných prostor domu. Společnými prostorami v domě se rozumí například instalační šachta pro rozvody vody a topení. Tato šachta může být uvnitř bytů nebo na schodišti domu.

     Použitelná měřidla:

 • kalorimetr

KATEGORIE 2 - objekty s více vstupy topení do jednotky

     Do této kategorie lze zařadit především starší panelové a činžovní domy, ve kterých je proveden svislý rozvod topení k radiátorům více stoupačkami (obecně vede vždy jedna stoupačka topení svisle domem, na kterou jsou napojeny radiátory v místnostech situovaných v sloupci nad sebou).  Rozvod topení do bytové jednotky je provedena tak, že do jednotky vstupuje a vystupuje rozvod tepla ve více místech (typickým případem je více stoupaček). Jedna stoupačka pak zásobuje teplem radiátory v kuchyni, jiná radiátory v ložnici a další radiátory v obývacím pokoji.

     Použitelná měřidla:

 • indikátor topných nákladů (instalace na radiátor)
 • měření zpátečky (instalace na zpátečku od radiátoru)
 • teplotní sensor (teploměr, který se většinou montuje na stěnu protilehlou k oknu pod strop)
 • Vodárenský vodoměr

  Opravdu věříte, že vždy měří správně ??? Opak může být pravdou! Hodnoty +20%, + 30% i + 40% jsou reálné a poměrně časté! Řešením je kontrolní vodoměr ultrazvukové konstrukce. Jako první na trhu nabízíme instalaci kontrolních měřidel spolu s následným řešením ověření vodárenského měřidla na místě instalace ve spolupráci s ČMI.

 • Kaden S06x a Kaden iFlux - ONLINE

  Od ledna roku 2015 nabízíme vodoměry KADEN S060 a S065 s rozšířeným komunikačním módem. Kromě protokolu R-COM pro pochůzkový odečet jsou tyto vodoměry vybaveny i protokolem "Wireless M-BUS". Naše firma provozuje ve spolupráci s výrobcem vodoměrů KADEN vlastní aplikaci pro ONLINE sběr dat a následnou prezentaci naměřených hodnot přes webové rozhraní. Nový inovativní systém umí hlídat například havárie vody, protékající WC a funkci všech instalovaných vodoměrů. Problémem není ani rozúčtování vody a další služby. Pomocí technologie pro online odečet lze odečítat i nové vodoěmry Kaden iFlux, vyráběné od roku 2019.

 • Jaro 2020 - COVID-19

  Na jaře 2020 nám vstoupil do hry nečekaný hráč - COVID-19. Nebereme jej na lehkou váhu. Proto naši technici při montáži vodoměrů a dalších měřidel v bytech dodržují přísná bezpečnostní hygienická pravidla. Nošení roušky a desinfekce rukou je základem. Mimo jiné požadujeme podpis protokolu o výměně měřidla tužkou uživatele bytu. Více informací o průběhu výměny měřidel sdělíme telefonicky.

 • Souboj o přesnost

  V poslední době především díky vzrůstajícím cenám vody je stále větší poptávka po vodoměrech, které měří spotřebu vody přesněji od nižších průtoků. Máte-li zájem o přesné vodoměry, prostudujte si naší nabídku vodoměrů Kamstrup, B-Meters a Maddalena. Jistě si vyberete.

 • Online odečty vodoměrů

  Popíjíte kávu ve své kanceláři a na monitoru svého počítače sledujete online stav vodoměrů a kalorimetrů ve Vašem bytovém domě ??? To není sen, ale realita. Stále rozšiřujeme seznam kompatibilních měřidel. Navíc je nyní odečtová technologie k dispozici na bezúročné splátky nebo formou pronájmu !!!

 • Co dělat, když Váš vodoměr měří špatně ?

  Občas se stane, že máte pocit, že Váš vodoměr měří špatně. V tomto případě naleznete kompletní řešení a postup krok za krokem na našich stránkách.

 • Měření tepla

  Jistě víte, že od 1.1.2015 je v ČR povinné měření tepla v bytových objektech. A my pro Vás máme řešení. Nabízíme montáže kalorimetrů, indikátorů topných nákladů, teplotních sensorů s online přenosem dat a samozřejmě související služby. Tak se nám ozvěte, rádi zpracujeme nabídku !!!

 • Nejlepší měřidla? Určitě KAMSTRUP!!! a nyní za SUPER CENU

  Již 7 let prodáváme vodoměry, kalorimetry a teplotní sensory dánského výrobce KAMSTRUP. Za tuto dobu máme 0 (nula) reklamací a hlášených závad. Nejprodávanějšími produkty jsou vodoměry Kamstrup Multical 21 (ultrazvukový princip měření, životnost 16 let, po 5 a 10 letech jen metrologické ověření), měřiče tepla Kamstrup Multical 302 (ultrazvukový princip měření, životnost baterie 12-16 let, po 4 a 8 letech jen metrologické ověření) a teplotní sensory TEHUM pro denostupňovou metodu rozdělení topných nákladů mezi konečné spotřebitele... Napište si o cenovou nabídku!

 • Poděkování

  Chtěli bychom tímto poděkovat zákazníkům naší firmy za učiněné objednávky. Jen díky Vám jsme již několik let největším prodejcem vodoměrů KADEN v České republice a také jedním z největších prodejců měřidel dánského výrobce KAMSTRUP. Děkujeme :-).

 • Nabídka práce pro instalatéry a zedníky

  V současnosti nabízíme volná místa v oboru instalatér a zedník. U obou profesí máme požadavek na vysokou kvalitu práce a znalost oboru. Velkou výhodou je také ŘP skupiny B. Více informací Vám sdělíme při pracovním pohovoru, který si můžete domluvit na tel. 283870824 se sl. Bekovou.

 • 1
 • Počasí Praha

  Počasí Praha 1 - Slunečno.cz

 • Povinnost dálkového odečtu od 25.10.2020

  Směrnice Evropského parlamentu a Rady 2018/2002 přináší i do české republiky jednu podstatnou novinku. Počínaje 25.10.2020 musí být veškerá nově instalovaná měřidla spotřeby tepla a chladu (kalorimetry), ITN a vodoměry

 • 1

Aktuálně si web prohlíží...

Právě přítomno: 5 hostů a žádný člen