• vymena vodomeru hlavicka

 •     
      

 • VÝMĚNA VODOMĚRŮ .CZ


  PRODEJ, INSTALACE A VÝMĚNY VODOMĚRŮ A MĚŘIČŮ TEPLA 
  ODEČTY A ROZÚČTOVÁNÍ SPOTŘEBY VODY A TEPLA
  U vody 1, 17000 Praha 7
  Tel.: 283 870 824, 777 652 901
   

Dálkový odečet měřidel - LoRaWAN - online

LoRaWAN - slibná novinka v oblasti dálkového odečtu měřidel

     Technologie LoRaWAN je známá již delší dobu, nicméně vodoměry a měřiče tepla s touto technologií se začaly velmi řídce objevovat až v poslední době (2021). Jde o nelicencovanou technologii, pomocí které lze odesílat data z měřidel a sensorů na poměrně dlouhou vzdálenost (ve volném prostoru kilometry, v zástavbě desítky až stovky metrů). Díky tomu lze pořídit odečtovou technologii pro větší objekt (vícevchodový panelový dům, skladový areál, obchodní centrum) za velmi příznivou cenu. Zásadní nevýhodou je velká energetická náročnost (mnohonásobně vyšší, než u technologie wireless m-bus). Díky tomu je podstatně omezen počet datových paketů, které je měřidlo schopno za den vyslat. U standardních měřidel lze počítat s 1-2 pakety za den, u dražších typů s větší baterií jde o 4 datové pakety za den. Tato situace v zásadě neumožňuje realizovat hloubkovou analýzu spotřeby. Problémem může být i velmi malý výběr měřidel a nemožnost "pochůzkového odečtu měřidel" při případném selhání automatické odečtové technologie.

lorawan aaa

LoRaWAN - výhody a nevýhody

     + velký radiový dosah

     + cena přenosové technologie

     + spolehlivost

     + technologie se slibnou budoucností

     + kvalitní šifrování přenosových dat

 

     - vysoká energetická náročnost

     - cena měřidel

     - velmi malý výběr měřidel

     - velmi malý počet datových paketů zasílaných za den (obtížná analytika spotřeby)

     - není zkušenost s deklarovanou životností baterií v měřidlech

 

Pro koho je technologie LoRaWAN vhodná???

     Tato technologie je vhodná pro zákazníky (vlastníky větších objektů), kteří nechtějí investovat velké prostředky do přenosové technologie a zárověň chtějí využívat výhod online přenosu dat. Tito zákazníci musí také oželet podrobnou analytiku spotřeby, kterou umožňuje technologie M-Bus nebo Wireless M-Bus (detekce dočasně protékajícího WC nebo pojistného ventilu bojleru atp.). 

Jaká je investice do přenosové technologie???

     Cena přenosové technologie se liší podle konkrétního objektu. Cenu rádi zpracujeme na základě konkrétní poptávky. Orientačně lze ale tvrdit, že přenosová technologie vhodná pro šestivchodový panelový dům nebo středně velký skladový areál vyjde na 8.500 - 15.000 Kč bez DPH a to včetně montáže.

Jaká měřidla jsou dostupná s technologií LoRaWAN???

     Níže uvádíme seznam měřidel, který budeme postupně doplňovat. Obecně platí, že jsme do systému Měřeníonlineonline.cz implementovat jakékoliv měřidlo komunikující pomocí protokolu Wireless M-Bus.

     Seznam měřidel s technologií LoRaWAN - měřiče tepla a chladu:

     - Kamstrup Multical 403 s modulem LoRaWAN (qp 0,6 - 15,0) ... měřič tepla a chladu

     - Axioma Qualcosonic E3 s modulem LoRa WAN ... měřič tepla a chladu

     Seznam měřidel s technologií LoRaWAN - vodoměry:

     - Axioma Qualcosonic W1 - vodoměr SV a TV (110 mm x G3/4, 130 mm x G1/1)

     - Maddalena SJ EVO + modul LoRaWAN - vodoměr SV a TV typu modularis (110 mm x G3/4, 130 mm x G1/1)

     - Zenner APZ s modulem LoRaWAN - vodoměr SV a TV

     Seznam měřidel s technologií LoRaWAN - ITN:

     - Zener

 

 

 • Vodárenský vodoměr

  Opravdu věříte, že vždy měří správně ??? Opak může být pravdou! Hodnoty +20%, + 30% i + 40% jsou reálné a poměrně časté! Řešením je kontrolní vodoměr ultrazvukové konstrukce. Jako první na trhu nabízíme instalaci kontrolních měřidel spolu s následným řešením ověření vodárenského měřidla na místě instalace ve spolupráci s ČMI.

 • Kaden S06x a Kaden iFlux - ONLINE

  Od ledna roku 2015 nabízíme vodoměry KADEN S060 a S065 s rozšířeným komunikačním módem. Kromě protokolu R-COM pro pochůzkový odečet jsou tyto vodoměry vybaveny i protokolem "Wireless M-BUS". Naše firma provozuje ve spolupráci s výrobcem vodoměrů KADEN vlastní aplikaci pro ONLINE sběr dat a následnou prezentaci naměřených hodnot přes webové rozhraní. Nový inovativní systém umí hlídat například havárie vody, protékající WC a funkci všech instalovaných vodoměrů. Problémem není ani rozúčtování vody a další služby. Pomocí technologie pro online odečet lze odečítat i nové vodoěmry Kaden iFlux, vyráběné od roku 2019.

 • Jaro 2020 - COVID-19

  Na jaře 2020 nám vstoupil do hry nečekaný hráč - COVID-19. Nebereme jej na lehkou váhu. Proto naši technici při montáži vodoměrů a dalších měřidel v bytech dodržují přísná bezpečnostní hygienická pravidla. Nošení roušky a desinfekce rukou je základem. Mimo jiné požadujeme podpis protokolu o výměně měřidla tužkou uživatele bytu. Více informací o průběhu výměny měřidel sdělíme telefonicky.

 • Souboj o přesnost

  V poslední době především díky vzrůstajícím cenám vody je stále větší poptávka po vodoměrech, které měří spotřebu vody přesněji od nižších průtoků. Máte-li zájem o přesné vodoměry, prostudujte si naší nabídku vodoměrů Kamstrup, B-Meters a Maddalena. Jistě si vyberete.

 • Online odečty vodoměrů

  Popíjíte kávu ve své kanceláři a na monitoru svého počítače sledujete online stav vodoměrů a kalorimetrů ve Vašem bytovém domě ??? To není sen, ale realita. Stále rozšiřujeme seznam kompatibilních měřidel. Navíc je nyní odečtová technologie k dispozici na bezúročné splátky nebo formou pronájmu !!!

 • Co dělat, když Váš vodoměr měří špatně ?

  Občas se stane, že máte pocit, že Váš vodoměr měří špatně. V tomto případě naleznete kompletní řešení a postup krok za krokem na našich stránkách.

 • Měření tepla

  Jistě víte, že od 1.1.2015 je v ČR povinné měření tepla v bytových objektech. A my pro Vás máme řešení. Nabízíme montáže kalorimetrů, indikátorů topných nákladů, teplotních sensorů s online přenosem dat a samozřejmě související služby. Tak se nám ozvěte, rádi zpracujeme nabídku !!!

 • Nejlepší měřidla? Určitě KAMSTRUP!!! a nyní za SUPER CENU

  Již 7 let prodáváme vodoměry, kalorimetry a teplotní sensory dánského výrobce KAMSTRUP. Za tuto dobu máme 0 (nula) reklamací a hlášených závad. Nejprodávanějšími produkty jsou vodoměry Kamstrup Multical 21 (ultrazvukový princip měření, životnost 16 let, po 5 a 10 letech jen metrologické ověření), měřiče tepla Kamstrup Multical 302 (ultrazvukový princip měření, životnost baterie 12-16 let, po 4 a 8 letech jen metrologické ověření) a teplotní sensory TEHUM pro denostupňovou metodu rozdělení topných nákladů mezi konečné spotřebitele... Napište si o cenovou nabídku!

 • Poděkování

  Chtěli bychom tímto poděkovat zákazníkům naší firmy za učiněné objednávky. Jen díky Vám jsme již několik let největším prodejcem vodoměrů KADEN v České republice a také jedním z největších prodejců měřidel dánského výrobce KAMSTRUP. Děkujeme :-).

 • Nabídka práce pro instalatéry a zedníky

  V současnosti nabízíme volná místa v oboru instalatér a zedník. U obou profesí máme požadavek na vysokou kvalitu práce a znalost oboru. Velkou výhodou je také ŘP skupiny B. Více informací Vám sdělíme při pracovním pohovoru, který si můžete domluvit na tel. 283870824 se sl. Bekovou.

 • 1
 • Počasí Praha

  Počasí Praha 1 - Slunečno.cz

 • Povinnost dálkového odečtu od 25.10.2020

  Směrnice Evropského parlamentu a Rady 2018/2002 přináší i do české republiky jednu podstatnou novinku. Počínaje 25.10.2020 musí být veškerá nově instalovaná měřidla spotřeby tepla a chladu (kalorimetry), ITN a vodoměry

 • 1

Aktuálně si web prohlíží...

Právě přítomno: 55 hostů a žádný člen