• vymena vodomeru hlavicka

 •     
      

 • VÝMĚNA VODOMĚRŮ .CZ


  PRODEJ, INSTALACE A VÝMĚNY VODOMĚRŮ A MĚŘIČŮ TEPLA 
  ODEČTY A ROZÚČTOVÁNÍ SPOTŘEBY VODY A TEPLA
  U vody 1, 17000 Praha 7
  Tel.: 283 870 824, 777 652 901
   

Dálkový odečet měřidel - legislativa

Abychom si dobře rozumněli...

    Tento článek zde zveřejňujeme (21.11.2020) z důvodu častých dotazů ze strany našich zákazníků, kteří se ptají, zda mají povinnost instalovat dálkově odečitatelné měřidla či nikoliv. Pokusíme se odpovědět. Předem ale upozorňujeme, že tento článek je pouze vyjádřením našeho postoje k dané problematice. Předem upozorňujeme, že nelze tento text nelze brát jako jakkoliv závazné stanovisko. Pouze zde cítíme povinnost napsat, jak to cítíme my...

Co se mění k 25.10.2020

     Dne 25.10.2020 začala na území Evropské unie v platit některá ustanovení "Směrnice evropského parlamentu a rady (EU) 2018/2002, která byla vydána 11.12.2018 a jejím účelem byla změna Směrnice 2012/27/EU o energetické účinnosti. V této směrnici je zcela jasně uvedeno, že počínaje dnem 25.10.2020 lze instalovat pouze měřiče tepla či chladu a vodoměry pro měření spotřeby teplé vody, vybavené "dálkovým odečtem". V této Směrnici potřebné informace naleznete především v článku 9c. Ten mimo jiné také zcela jasně vysvětluje, že měřiče již nainstalované před 25.10.2020 bez "dálkového odečtu" mohou být takto ponechány až do 1.1.2027. Po tomto datu již musí být výše uvedené typy měřidel vždy vybaveny "dálkovým odečtem".

     Od data 25.10.2020 je také předkládat konečným spotřebitelům informace o spotřebě dle měřidel tepla či chladu a teplé vody 4 x ročně (u měřidel s "dálkovým odečtem") nebo 2 x ročně u měřidel, které ještě nebyly "dálkovým odečtem" vybaveny. Evropská Směrnice přeferuje elektronické zasílání náměrů.

     Od data 1.1.2022 musí být výše uvedené náměry předkládány konečným spotřebitelům nejméně 1 x za měsíc, ale nejlépe častěji, tak jak to umožní použitá technologie (měřidla, přenosová technologie).

Naši legislativci

     Povinností České republiky bylo vydat nejpozději k 25.10.2020 příslušnou národní vyhlášku, která povinnosti vyplývající z výše uvedené směrnice zakotví v českém právním řádu. Legislativci na to měli 2 roky. A nestalo se nic. Myslím, že by neměli za neprovedenou práci dostávat peníze. Tak jak je to běžné u jakéhokoliv zaměstnance...

Jak to vnímáme my

     Na rozdíl od mnoha našich konkurentů máme technické řešení pro online odečet náměrů měřidel a splnění všech požadavků evropské Směrnice vyřešeno, a to včetně GDPR. Takže nemusíme záměrně říkat "Směrnice neplatí" z důvodu vlastní neschopnosti jí naplnit. Náš názor je tedy tento:

 1. Evropská směrnice na území České republiky platí a je nadřazena Českému právnímu řádu
 2. K datu 25.10.2020 nebyla díky liknavosti českých legislativců vydána česká prováděcí vyhláška
 3. Po prostudování Směrnice je zřejmé, že česká legislativa musí vyřešit dvě zásadní věci: a) zda se bude považovat pochůzkový odečet za dálkový odečet dle Směrnice (předpokládáme, že odpovědí bude ANO), b) sepsat a odůvodnit seznam objektů, kde měření nelze realizovat a toto rozhodnutí zdůvodnit (předpokládáme, že půjde o velmi krátký či nulový seznam)
 4. Jelikož není vyhláška, majitelům objektů nehrozí za nesplnění ustanovení Směrnice žádné české sankce, hrozí jen sankce evropské (ty ale nebudou cílit na majitele panelového domu, ale na Českou republiku)
 5. Bez ohledu na situaci s chybějící českou vyhláškou tu vyhláška v blízké době bude a bude se řídit evropskou směrnicí
 6. Osobně bych nákup měřidel s dálkovým odečtem neodkládal a doporučoval bych uvažovat o technologii, která automaticky splní požadavky Směrnice platné od 1.1.2022 (odečet  minimálně 12 x ročně). Zde je optimální a cenově výhodnější online odečet.

Konečný verfikt: Je to jen na Vás...

 

 • Vodárenský vodoměr

  Opravdu věříte, že vždy měří správně ??? Opak může být pravdou! Hodnoty +20%, + 30% i + 40% jsou reálné a poměrně časté! Řešením je kontrolní vodoměr ultrazvukové konstrukce. Jako první na trhu nabízíme instalaci kontrolních měřidel spolu s následným řešením ověření vodárenského měřidla na místě instalace ve spolupráci s ČMI.

 • Kaden S06x a Kaden iFlux - ONLINE

  Od ledna roku 2015 nabízíme vodoměry KADEN S060 a S065 s rozšířeným komunikačním módem. Kromě protokolu R-COM pro pochůzkový odečet jsou tyto vodoměry vybaveny i protokolem "Wireless M-BUS". Naše firma provozuje ve spolupráci s výrobcem vodoměrů KADEN vlastní aplikaci pro ONLINE sběr dat a následnou prezentaci naměřených hodnot přes webové rozhraní. Nový inovativní systém umí hlídat například havárie vody, protékající WC a funkci všech instalovaných vodoměrů. Problémem není ani rozúčtování vody a další služby. Pomocí technologie pro online odečet lze odečítat i nové vodoěmry Kaden iFlux, vyráběné od roku 2019.

 • Jaro 2020 - COVID-19

  Na jaře 2020 nám vstoupil do hry nečekaný hráč - COVID-19. Nebereme jej na lehkou váhu. Proto naši technici při montáži vodoměrů a dalších měřidel v bytech dodržují přísná bezpečnostní hygienická pravidla. Nošení roušky a desinfekce rukou je základem. Mimo jiné požadujeme podpis protokolu o výměně měřidla tužkou uživatele bytu. Více informací o průběhu výměny měřidel sdělíme telefonicky.

 • Souboj o přesnost

  V poslední době především díky vzrůstajícím cenám vody je stále větší poptávka po vodoměrech, které měří spotřebu vody přesněji od nižších průtoků. Máte-li zájem o přesné vodoměry, prostudujte si naší nabídku vodoměrů Kamstrup, B-Meters a Maddalena. Jistě si vyberete.

 • Online odečty vodoměrů

  Popíjíte kávu ve své kanceláři a na monitoru svého počítače sledujete online stav vodoměrů a kalorimetrů ve Vašem bytovém domě ??? To není sen, ale realita. Stále rozšiřujeme seznam kompatibilních měřidel. Navíc je nyní odečtová technologie k dispozici na bezúročné splátky nebo formou pronájmu !!!

 • Co dělat, když Váš vodoměr měří špatně ?

  Občas se stane, že máte pocit, že Váš vodoměr měří špatně. V tomto případě naleznete kompletní řešení a postup krok za krokem na našich stránkách.

 • Měření tepla

  Jistě víte, že od 1.1.2015 je v ČR povinné měření tepla v bytových objektech. A my pro Vás máme řešení. Nabízíme montáže kalorimetrů, indikátorů topných nákladů, teplotních sensorů s online přenosem dat a samozřejmě související služby. Tak se nám ozvěte, rádi zpracujeme nabídku !!!

 • Nejlepší měřidla? Určitě KAMSTRUP!!! a nyní za SUPER CENU

  Již 7 let prodáváme vodoměry, kalorimetry a teplotní sensory dánského výrobce KAMSTRUP. Za tuto dobu máme 0 (nula) reklamací a hlášených závad. Nejprodávanějšími produkty jsou vodoměry Kamstrup Multical 21 (ultrazvukový princip měření, životnost 16 let, po 5 a 10 letech jen metrologické ověření), měřiče tepla Kamstrup Multical 302 (ultrazvukový princip měření, životnost baterie 12-16 let, po 4 a 8 letech jen metrologické ověření) a teplotní sensory TEHUM pro denostupňovou metodu rozdělení topných nákladů mezi konečné spotřebitele... Napište si o cenovou nabídku!

 • Poděkování

  Chtěli bychom tímto poděkovat zákazníkům naší firmy za učiněné objednávky. Jen díky Vám jsme již několik let největším prodejcem vodoměrů KADEN v České republice a také jedním z největších prodejců měřidel dánského výrobce KAMSTRUP. Děkujeme :-).

 • Nabídka práce pro instalatéry a zedníky

  V současnosti nabízíme volná místa v oboru instalatér a zedník. U obou profesí máme požadavek na vysokou kvalitu práce a znalost oboru. Velkou výhodou je také ŘP skupiny B. Více informací Vám sdělíme při pracovním pohovoru, který si můžete domluvit na tel. 283870824 se sl. Bekovou.

 • 1
 • Počasí Praha

  Počasí Praha 1 - Slunečno.cz

 • Povinnost dálkového odečtu od 25.10.2020

  Směrnice Evropského parlamentu a Rady 2018/2002 přináší i do české republiky jednu podstatnou novinku. Počínaje 25.10.2020 musí být veškerá nově instalovaná měřidla spotřeby tepla a chladu (kalorimetry), ITN a vodoměry

 • 1

Aktuálně si web prohlíží...

Právě přítomno: 4 hosté a žádný člen